Školní rok 2020 / 2021

V září roku 2020 jsme zahájili – tak jako všichni žáci, studenti i učitelé – v naději, že jsme s distanční výukou sice nabrali nové zkušenosti a naučili se pracovat jinak než jsme byli všichni zvyklí a že budeme opět ráno odcházet do školy, jak jako to bylo vždycky.

Také jsme – rovněž jako všichni – zjistili, že škola není tak špatné místo k setkávání a že nejen kamarádi, ale i učitelé žákům velmi chybí.

Jenže – všechno je jinak.

Od poloviny října jsme se opět rozdělili v dopoledních hodinách v dětském domově na školní skupiny. Studenti učebních oborů si uvědomili důležitost odborného výcviku a nezbytnost spolupráce s učiteli teorie i praxe.

V letošním školním roce začala studovat jedna dívka učební obor zahradník, jeden chlapec obor truhlář a jeden obor obráběč kovů.

Trendy automaty objevené v kasinu po celém světě. Před oficiálním spuštěním proběhlo testovací spuštění, které odhalilo některé z online automatů, které budou v kasinu k dispozici.

Ve druhém ročníku je elektrikář a kuchařka.

K závěrečným zkouškám ve třetím ročníku se blíží kuchařka a pečovatelka. Tyto dívky se také připravují na odchod z dětského domova, po ukončení učebního oboru snad úspěšně zúročí všechno co se naučily a obstojí v samostatném životě.

Čeká nás hodně úkolů, které by bylo nemožné zvládnout bez vzájemné pomoci, podpory a spolupráce.

Děkuji všem a věřím, že na konci školního roku budu moci napsat, že všechno dobře dopadlo.