Činnosti podporované dárci

Zahradní slavnost 4.6.2017 byla spojena s prvním kulatým výročím – 10 let Dětského domova v Boskovicích

Spolek „ Sám do života“ podporuje dlouhodobě děti z Dětského domova v Boskovicích. Jedním z hlavních cílů spolku je pomoc při přípravě dětí na samostatný život. Samostatnosti napomáhá zručnost, dovednost, vztah k práci, snaha naučit se novým věcem. Dílnička byla slavnostně předána k užívání při Zahradní slavnosti 04.06.2017.
Všem dárcům finančních darů, díky kterým bylo možno dílničku pořídit, děkuji za dlouhodobou podporu dětí, za pomoc při jejich výchově.
Jarmila Štůlová, ředitelka DD Boskovice

Jarmarky s Albertem – Udělejte ve sváteční čas dobrý skutek

Darujte hračku s TANGEM a Českým rozhlasem

Děti z Dětského domova v Boskovicích jsou v roce 2015 opět zapojeny do projektu „Darujte hračku s TANGEM a Českým rozhlasem ve prospěch dětí s různými handicapy“.

GLSLeksys-nove2


Tango


Bav se a pomáhej

Tato akce je podpořena z projektu Bav se a pomáhej realizovaného Spolu dětem o.p.s. ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem a společností BILLA spol. s r.o.

„Po rozhlednách v okolí Boskovic“ je projekt, který od 1. července do 31. prosince 2013 realizuje skupina chlapců z Dětského domova v Boskovicích. Cílem projektu je vytvořit turistického průvodce, který zmapuje jedenáct rozhleden v okolí Boskovic a podá detailní informace o provozní době rozhleden, vstupném, možnosti zakoupení upomínkových předmětů a také o přístupových cestách na jednotlivé rozhledny včetně možnosti využití hromadné dopravy z Boskovic. Tento průvodce pak bude od ledna k dispozici např. v Informačním středisku v Boskovicích nebo na internetových stránkách Dětského domova Boskovice.

Součástí projektu jsou také dvě školení, která proběhla v Praze. Chlapci se na nich seznámili s ostatními účastníky projektu z dětských domovů po celé České republice. Naučili se na nich také, jak správně evidovat účetní doklady, jak shromažďovat informace pro závěrečnou zprávu apod. V lednu je pak čeká poslední návštěva Prahy, na které budou prezentovat výsledky projektu zástupcům Spolu dětem o.p.s. a sponzorů projektu.

Turistický průvodce

Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame realizovaného Spolu dětem o.p.s. ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové a společností Oriflame.

Boskovicko pro děti, děti pro Boskovicko je název projektu , který zpracovala a od října 2012 realizuje skupina dětí z Dětského domova v Boskovicích pod vedením Bc. Radky Mikulové. Cílem projektu je vydání turistického průvodce, který bude předán dětem do dalších dětských domovů v České republice. V průvodci budou zmapovány turistické zajímavosti Boskovic a blízkého okolí.
Při výletech za shromažďováním informací a fotodokumentace nezbytné pro vydání průvodce jsou chlapci vybaveni i pomůckami na úklid odpadků na turistických trasách, kterými procházejí.
Tato akce je podpořena z projektu Bav se a pomáhej s Oriflame realizovaného Spolu dětem o.p.s. ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové a společností Oriflame.

Zástupci uvedené společnosti kontrolují průběžně plnění projektu . Při prosincové návštěvě v Boskovicích byly s aktivitami i přístupem dětí velmi spokojeni.

Průvodce Boskovicko pro děti, děti pro Boskovicko byl vydán a podpořen z projektu Bav se a pomáhej s Oriflame realizovaného Spolu dětem o.p.s. ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem a společností Oriflame.

HSBC Bank plc – pobočka Praha

Velikonoční prázdniny prožily děti na Vysočině. Hlavní náplní byly činnosti upevňující zdravý životní styl, vztah k přírodě , schopnost spolupráce a tolerance. Pobyt je součástí celoročního projektu, který je finančně podporován HSBC Bank plc – pobočka Praha.

HSBC Bank plc – pobočka Praha

Zimní dobrodružství prožila skupina starších chlapců během prodlouženého víkendu na přelomu ledna a února 2013. Chlapci se učili pod vedením zkušeného instruktora jak v zimě bezpečně tábořit. Seznámili se s opojnými pocity zimního táboření i jeho nástrahami. Vařili na otevřeném ohni, naučili se bezpečně pracovat se sekyrou, orientovat se a číst v turistické mapě, rozdělávat oheň. Toulovcovy a Městské maštale s množstvím skalních útvarů, hlubokých údolí , potoků a mohutných převisů umocnily zážitky zimního dobrodružství.

Nadace TÁTA A MÁMA

Nadační příspěvek na osobnostní rozvoj dětí – dlouhodobé sportovní zájmy:
Tomáš : stolní tenis a volejbal
Lukáš: kopaná

Plavání

Finanční prostředky na celoroční rekreační plavání i výuku neplavců byly čerpány z příspěvku NADACE TÁTA a MÁMA Dne 1. 12. 2012 byla zakončena plavecká sezona roku 2012 plaveckými závody. Větší děti plavaly jednu či dvě délky bazénu libovolnou technikou, menší děti plnily různé soutěže v relaxačním bazénu. Nejlepšími plavci dětského domova jsou Blanka a Patrik, z nejmenších dětí vyhrál Robin a David. Děti si plavání moc užily a vyřádily se i na tobogánu.

Jarní prázdniny 2017

Pobyt byl hrazen za finanční podpory HSBC Bank Plc Praha

10 dětí prožilo jarní prázdniny v týdnu od 13. března do 19. března 2017 v Novém Jimramově. Zbytky sněhu na sjezdovce vydržely , děti lyžovaly a vrátily se velmi spokojené.

Vánoční prázdniny 2015

Vánoční prázdniny proběhly ve znamení turistiky téměř jarní přírodou v okolí obce Suchý. Zimní radovánky nastaly  lednu roku 2016, když byla v Česku týden zima. Oba pobyty byly zajištěny za finanční podpory HSBc Bank Praha.

Lyžařský pobyt v Novém Jimramově

Firma DOPPELMAYR lanové dráhy, spol.s.r.o. Brno uhradila v termínu 23.2.2015 – 28.2.2015 lyžařský pobyt pro 8 dětí v Novém Jimramově. Základy lyžování si osvojily i nejmenší děti.

Lukáš v Norsku

Lukáš se zúčastnil s cestovní kanceláří Ma.Ce.K. turistického zájezdu do Norska. Zájezd byl odměnou za sportovní výkony na sportovním táboře v Jimramově. Odměnu Lukášovi darovala Ma.Ce.K. Chrudim.

Malá Morávka

První prázdninový týden prožilo 16 dětí se svými tetami v krásné přírodě na Malé Morávce. Turistický pobyt byl zajištěn ve spolupráci s Majetkovou, správní a delimitační unií odborových svazů.

KORA – VODOSTAVING

Firma KORA – VODOSTAVING s.r.o., Kunštát na Moravě podpořila turistický pobyt v Kunčicích. Děti jsou zdatní turisté, každoročně se do Kunčic těší.

HSBC Bank plc

Finanční dar od HSBC Bank plc byl dle určení vyčerpán v roce 2013 na aktivity zaměřené na prevenci rizikového chování.

Táboření v zimní přírodě

Velikonoční prázdniny na Babiččině dvorečku

Prázdniny s indiány

Turistika a sport

MSDU OS Praha

Letní prázdninový pobyt Staré Splavy – hotel Bezděz
Od 7.7. do 13.7.2012 se 16 dětí se svými vychovatelkami rekreovalo u Máchova jezera. Po celý týden bylo pěkné počasí a všichni si užili jízdy na skluzavce, nafukovacích balónech či vodních šlapadlech. Zúčastnili se soutěží pořádaných animátory aqvaparku. V rámci programu si děti navlékaly korálky, zasoutěžily v potápění se sběrem mincí na dně bazénu, sbírání balónků na hladině, opičí dráze, tancovaly na pláži – „Zumba“, stavěly hrady z písku,… Dopolední čas všichni využívali k pěším vycházkám do okolí Máchova jezera do lesů a k nedalekým plážím – Doksy. V lese hráli hry, sbírali borůvky, potkali divoké (ochočené) prasátko, což byl pro děti veliký nezvyklý zážitek.
Dětem se celý pobyt na Máchově jezeře s veškerým připraveným programem líbil.
Pobyt se uskutečnil s podporou MSDU OS Praha.

Výbor dobré vůle Olgy Havlové

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové podporuje vzdělávání dětí z dětský domovů. V rámci tohoto projektu byl vybrán i náš student, který mohl prožít 14 dnů v Bristolu v anglické rodině a byl zařazen do prázdninové jazykové školy. Pobyt mu umožnil opravdu výjimečnou příležitost, zážitky, zkušenosti a nové informace.

KORA – VODOSTAVING s.r.o. Kunštát

Prázdninový pobyt v Kunčicích u Starého města pod Sněžníkem proběhl z díky významné pomoci firmy KORA – VODOSTAVING s.r.o, Kunštát.
Tato firma zajistila ubytování pro 12 děti a jejich pedagogický doprovod. Dětem se na chatě v krásném, klidném prostředí velmi líbilo. Děti poznaly krásný kraj během turistických výletů.

DOPPELMAYR lanové dráhy, s.r.ol. Brno

Vánoční dar – 12 ks jízdních kol

Když nevíš kudy kam, zajdi k nám o. s.

EMILY club s.r.o., Brno

ZOO Dvůr Králové.
Nejdříve jsme projížděli autobusem mezi volně se pohybujícími zvířaty 6 kilometrů dlouhé jediné skutečné Safari ve střední Evropě. Řidič dětem zábavnou formou přiblížil život těchto cizokrajných zvířat a odpověděl i na všechny jejich otázky.
Za krásného slunečného počasí jsme prošli všechny pavilony a výběhy se zvířaty. Všichni měli možnost vidět i cizokrajná zvířata, která ani neznají nebo je viděli jen na obrázcích.
Výběhy připomínaly skutečné životní prostředí zvířat, ze kterého pocházejí. Přivezli jsem si nejen mnoho fotografií, ale i zážitků, o kterých si děti ještě před spaním vyprávěly.
S podporou projektu Rovné příležitosti pro děti z dětských domovů. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.2.09/04.0037. Tento projekt je financován z ESF.

Nadace manželů Klausových

Příspěvek na výuku a výcvik k získání řidičského oprávnění

FAMISOL project s.r.o.

Leden 2013 Vzdělávání ve finanční gramotnosti. Pobyt spojen s lyžařským výcvikem